کد خبر : 208363
تاریخ انتشار : سه شنبه 14 آذر 1402 - 11:55

آزمایش کرونا در منزل؛ ایمن ترین، به صرفه ترین و سریع ترین راه تشخیص COVID19

آزمایش کرونا در منزل؛ ایمن ترین، به صرفه ترین و سریع ترین راه تشخیص COVID19

امروزه، ویروس کرونا بسیاری از افراد در سنین مختلف را درگیر کرده است. این بیماری با علائمی از قبیل تنگی نفس، درد سینه، سرفه خشک و… همراه است. در صورت پیشرفت این ویروس، احتمال بروز عوارض جانبی و حتی مرگ و میر وجود دارد. بنابراین، برای پیشگیری از مرگ و میر ناشی از کرونا باید

امروزه، ویروس کرونا بسیاری از افراد در سنین مختلف را درگیر کرده است. این بیماری با علائمی از قبیل تنگی نفس، درد سینه، سرفه خشک و… همراه است. در صورت پیشرفت این ویروس، احتمال بروز عوارض جانبی و حتی مرگ و میر وجود دارد. بنابراین، برای پیشگیری از مرگ و میر ناشی از کرونا باید این ویروس به موقع تشخیص داده شود. 

این بیماری می تواند، سیستم قلبی، ریه و حتی مغز را نیز درگیر کند. از آن جایی که بیماری کرونا، دارای علائم مشابه با سایر بیماری های ویروسی است، باید برای تشخیص دقیق تر، آزمایش مخصوص کرونا انجام شود. پزشک با بررسی علائم و نشانه های بیمار، تست کرونا را برای فرد تجویز می کند.

شما می توانید با مراجعه به مراکز درمانی، این تست را انجام دهید. اما برای پیشگیری از پیشرفت ویروس و جلوگیری از ابتلای افراد دیگر به کرونا، می توانید از خدمات آزمایش در منزل استفاده کنید. آزمایش کرونا در منزل، بهترین انتخاب برای افرادی است که به حفظ سلامت خود و دیگران اهمیت زیادی می دهند. امروزه مراکزی از قبیل آنی آزما، خدمات آزمایش کرونا در منزل را ارائه می دهند. شما می توانید به سایت آنی آزما مراجعه کرده و درخواست تان را برای نمونه گیری در منزل ثبت کنید. 

چه موقع برای انجام تست کرونا باید به پزشک مراجعه کرد؟

در صورتی که علائم COVID 19 را دارید، باید به موقع به پزشک مراجعه کنید. در صورتی که این ویروس به موقع تشخیص داده شود، از تشدید علائم بیماری جلوگیری خواهد شد. اگر دارای بیماری های زمینه ای مانند مشکلات ریوی و قلبی هستید، در جلسه معاینه باید اطلاعات لازم درباره مشکلات خود را به پزشک ارائه دهید. ابتلای فرد کرونایی به این بیماری ها می تواند خطر بروز مرگ را نیز به همراه داشته باشد. در صورتی که دارای نشانه های زیر هستید، برای تشخیص دقیق و انجام آزمایش به پزشک مراجعه کنید. این علائم عبارتند از:

 • تب شدید
 • سردرد
 • مشکل در تنفس
 • از دست دادن حس بویایی
 • از دست دادن حس چشایی
 • سرفه خشک 
 • درد در قفسه سینه

 

مزایای تست کرونا در منزل چیست؟

امروزه برای رفاه بیش تر بیماران و افزایش ایمنی آن ها، خدمات درمانی در منزل قابل ارائه هستند. آیا می دانید که انجام تست کرونا pcr و آنتی بادی در منزل چه مزایایی دارد؟ مزایای انجام این تست ها در منزل عبارت است از:

پیشگیری از اتلاف وقت

 برای رفتن به آزمایشگاه ها باید زمان زیادی را در ترافیک سپری کنید تا به مقصد برسید. همه افراد فرصت کافی برای مراجعه حضوری به مراکز درمانی را ندارند. به علاوه، در آزمایشگاه باید منتظر بمانید تا به نوبت نمونه گیری از شما انجام شود. از آنجایی که این مکان ها معمولاً شلوغ هستند، باید زیاد در صف انتظار بمانید.

 بنابراین، اگر وقت تان برای شما اهمیت زیادی دارد، آزمایش در منزل بهترین انتخاب است. با انتخاب این روش، دیگر لازم نیست که در ترافیک و صف های شلوغ، منتظر بمانید. شما می توانید با درخواست نمونه گیری در منزل، از زمان استفاده بهینه ای داشته باشید.

آزمایش در خانه

انجام آزمایش در محیطی بهداشتی

 بیمارستان ها و آزمایشگاه ها، مکان هایی پررفت و آمد و حاوی انواع ویروس و عفونت هستند. با وجود اینکه این محیط ها ضدعفونی می شوند، اما احتمال ابتلا به عفونت وجود دارد. بنابراین، برای آسودگی خاطرتان می توانید، آزمایش کرونا را در محیط تمیز منزل انجام دهید. 

از آن جایی که قرار گرفتن در معرض عفونت و ویروس های دیگر می تواند بیماری کرونا را تشدید کند، بیمار نباید در محیط های آلوده قرار بگیرد. با دریافت خدمات آزمایش کرونا در منزل، در محیط بهداشتی و تمیز منزل تان نمونه گیری از شما انجام می شود. بنابراین، با آزمایش در منزل لازم نیست که نگرانی درباره ابتلا به ویروس، عفونت ها و تشدید بیماری تان داشته باشید.

مزایای آزمایش در منزل

دقت و کیفیت بالا

 این احتمال وجود دارد که در حین نمونه گیری در آزمایشگاه، خطاهایی رخ دهد. این خطاها بیش تر به دلیل شلوغی آزمایشگاه رخ می دهند. اما در صورتی که آزمایش کرونا در منزل انجام شود، دقت و کیفیت تست بیش تر خواهد بود. در واقع، پروسه نمونه گیری جهت تشخیص کرونا در منزل با دقت بالاتری انجام می شود. 

صرفه جویی در هزینه

 اگر به فکر راهی برای صرفه جویی در هزینه ها هستید، به شما انجام تست کرونا در منزل را پیشنهاد می کنیم. با انتخاب این روش، دیگر لازم نیست که برای رفت و برگشت به آزمایشگاه هزینه ای را بپردازید. با آزمایش در منزل، می توانید با هزینه کمتری، خدماتی از قبیل تست کرونا در خانه را دریافت کنید. 

انواع آزمایش کرونا 

معرفی انواع تست کرونا

تست کرونا در منزل به دو صورت قابل انجام است. هر یک از این تست ها به تشخیص ویروس کرونا، بررسی میزان آنتی بادی و جلوگیری از پیشرفت و انتقال بیماری، کمک زیادی می کنند. این تست ها عبارتند از:

تست آنتی بادی در منزل 

پزشکان با دریافت نمونه خون بیمار، تست آنتی بادی را انجام می دهند. در این تست، میزان آنتی بادی موجود در خون بررسی می شود. از آن جایی که آنتی بادی ها در مبارزه با ویروس ها و عفونت ها نقش زیادی دارند، این تست باید انجام شود. در این روش، میزان پادتن هایی که توسط سیستم ایمنی تولید شده اند، مورد بررسی قرار می گیرند. پادتن به همان ماده ای گفته می شود که گلبول ها برای دفاع از بدن، در برابر عفونت ها تولید می کنند. 

به صورت کلی، حداقل ۲۱ روز بعد از گذشت اولین علائم، از فرد نمونه خون دریافت می شود. در واقع، این آزمایش بعد از بهبودی کامل انجام خواهد شد. پس اگر از قبل، به این ویروس دچار شده اید، انجام تست آنتی بادی را فراموش نکنید. اگر پادتن در خون فرد مشاهده شود، یعنی در گذشته به کرونا ابتلا پیدا کرده است و لازم نیست که دوباره تحت قرنطینه قرار بگیرد. تست آنتی بادی باید در منزل انجام شود تا در صورت ابتلای بیمار به ویروس، از سرایت کرونا به افراد دیگر جلوگیری شود.

تست کرونا

 

مقایسه تست PCR با آنتی بادی

در تست آنتی بادی، میزان دو آنتی بادی Igg و Igm در خون مورد بررسی قرار می گیرد. پزشکان با انجام این تست، تلاش می کنند که احتمال دوباره بیمار به ویروس کرونا را به حداقل برسانند. این آزمایش در مقایسه با تست pcr با هزینه کمتری انجام می شود. اما دقت تست PCR در منزل در مقایسه با آزمایش آنتی بادی بسیار بالاتر است. به همین خاطر، برای تشخیص کرونا از تست pcr بیش تر استفاده می شود. 

در کل، پزشکان با انجام تست آنتی بادی تشخیص می دهند که سیستم ایمنی بیمار تا چه اندازه به ویروس کرونا پاسخ داده است. پزشکان برای تشخیص دقیق تر و بررسی میزان آنتی بادی در بدن، ترکیب هر دو روش را انتخاب می کنند. ترکیب دو تست می تواند، اطلاعات دقیق تری از ویروس را در اختیار پزشک قرار دهد. به همین خاطر، پزشکان معمولاً انجام ترکیبی دو تست کرونا را به بیماران خود توصیه می کنند. با انجام به موقع هر یک از این تست ها می توانید از سلامت خود و دیگران تا حد امکان مراقبت کنید. 

تست کرونا pcr در منزل

یکی از رایج ترین تست های تشخیص کرونا، آزمایش PCR است. در صورتی که نتیجه تست مثبت باشد، بیمار باید قرنطینه شود. اگر بیماری به موقع تشخیص داده نشود و فرد مبتلا به کرونا با افراد سالم ارتباط برقرار کند، زنجیره شیوع این ویروس گسترده تر می شود.

 پزشکان با استفاده از آزمایش مشخص می کنند که فرد ناقل ویروس کرونا است یا خیر. نمونه در تست PCR  از مخاط بینی و حلق گرفته می شود. مایع جمع آوری شده از بینی و گلو، نشان دهنده ویروس کرونا در بدن بیمار است. برای نتیجه دهی دقیق این تست، سعی کنید از قرقره کردن تا چند ساعت قبل از آزمایش خودداری کنید. 

نتیجه آزمایش کرونا 

نتیجه مثبت تست PCR

جواب تست کرونا در منزل، سریع تر آماده می شود. نتیجه تست PCR در بازه زمانی کوتاه و طی چند روز برای فرد ارسال می شود. در صورتی که جواب تست PCR مثبت باشد، یعنی فرد به ویروس کرونا مبتلا است. در این صورت، بیمار باید برای جلوگیری از شیوع ویروس، کم تر در محیط های اجتماعی حضور پیدا کند. 

به علاوه، استفاده از ماسک و شستشو مرتب دست ها برای پیشگیری از سرایت کرونا به افراد سالم حائز اهمیت است. پس اگر نتیجه تست تان مثبت بود، باید خودتان را قرنطینه کنید. عدم قرنطینه بعد از ابتلا به ویروس می تواند، جان افراد دیگر را نیز به خطر بیندازد.

تست آنتی بادی کرونا

دلایل انجام تست آنتی بادی

همان طور که گفتیم، تست آنتی بادی جزو آزمایشات لازم برای کرونایی ها است. آیا می دانید که چرا تست آنتی بادی کرونا تجویز می شود؟ انجام تست آنتی بادی به دلایل زیر صورت می گیرد. این دلایل عبارتند از:

 • مشخص کردن پاسخ سیستم دفاعی به ویروس 
 • بررسی سطح آنتی بادی در بدن
 • تشخیص افراد فاقد علامت
 • جلوگیری از پیشرفت زنجیره ویروس کرونا
 • اطلاع از میزان ایمنی واکسن در بدن 

پیشگیری از کرونا

روش های پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا چیست؟

نتیجه تست کرونا نشان می دهد که به این ویروس دچار شده اید یا خیر. در صورتی که نتیجه آزمایش کرونا منفی بود، برای پیشگیری از ابتلا به این ویروس باید اقداماتی را انجام دهید. این روش های پیشگیری از ابتلا به کرونا عبارتند از:

 • تا حد امکان سعی کنید که از برقراری تماس با فرد آلوده اِجتناب کنید.
 • دست ها باید با آب و صابون به صورت مرتب، شستشو داده شوند.
 • از الکل و مواد ضدعفونی کننده در محیط های شلوغ و مکان های عمومی باید استفاده شود. 
 • شما باید فاصله اجتماعی خود را به اندازه کافی با افراد آلوده حفظ کنید. 
 • در محیط های عمومی بهتر است که از ماسک های سه لایه استفاده کنید.
 • با مصرف انواع مکمل ها می توانید، سیستم دفاعی بدن تان را در برابر ویروس ها و عفونت ها مقاوم کنید. 

 

هزینه تست کرونا در منزل

تست کرونا در منزل به روش های مختلف انجام می شود. پزشکان با هر یک از این روش ها تشخیص می دهد که فرد دچار این ویروس شده است یا خیر. برخی از مراکز درمانی، خدمات آزمایش در منزل را با کم ترین هزینه به بیماران ارائه می دهند تا تمام اقشار جامعه قادر به استفاده از این خدمات باشند. 

با این حال، جهت کسب اطلاع دقیق از هزینه آزمایش می توانید با مرکز موردنظر تماس بگیرید تا از نرخ تست کرونا در منزل مطلع شوید. به طور معمول تست آنتی بادی هزینه کمتری دارد. اما اگر بودجه کافی دارید، می توانید دو آزمایش PCR و آنتی بادی را به صورت ترکیبی انجام دهید. 

 

تست کرونا در منزل با آنی آزما

مجموعه آنی آزما با هدف دسترسی راحت ‌تر بیماران به دریافت خدمات درمانی در منزل تاسیس شده است. یکی از خدمات این مرکز، آزمایش در منزل است. شما می ‌توانید، از طریق مراجعه به سایت آنی آزما، انواع تست کرونا را درخواست دهید. تست کرونا توسط پرسنل متخصص آنی آزما با رعایت اصول بهداشتی در منزل بیمار انجام می شود. برای افزایش دقت تست، جلوگیری از ابتلا به عفونت و صرفه جویی در زمان و هزینه ها می توانید از خدمات آزمایش در منزل مجموعه آنی آزما استفاده کنید.

برای درخواست آزمایش در منزل لازم نیست که به صورت حضوری به آنی آزما مراجعه کنید. شما می توانید به صورت آنلاین، درخواست تان را در سایت ثبت کنید. با ثبت درخواست از طریق سایت آنی آزما  یا تماس با شماره های مختلف مانند ۰۲۱-۷۷۷۱۸۶۵۴ ، ۰۲۱-۷۷۹۰۷۹۵۹ و دیگر راه های ارتباطی این مجموعه از شرایط آزمایش کرونا در منزل بیش تر مطلع شوید. 

پس از ثبت درخواست، متخصصان برای نمونه گیری به منزل شما اعزام می شوند. بعد از دریافت نمونه گیری و ارسال به آزمایشگاه، پاسخ در کوتاه ترین زمان به بیمار اطلاع داده می شود. تشخیص کرونا از طریق آزمایش های آنتی بادی و pcr در آنی آزما با دقت بالایی انجام می شود. پس با خیال راحت می توانید، این پروسه را به متخصصین آنی آزما محول کنید. 

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.

اخبار ترکیه

خرید انواع هدایای تبلیغاتی لاکچری

دانلود زيرنويس ويدئو

آموزش زبان آلمانی

رپورتاژ آگهی خوب یا بد؟

تعمیر گیربکس اتوماتیک

سم ساس کش بدباگ اوت

شیشه خودرو تهران

اهنگ

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح  

خرید رپورتاژ آگهی